Огляд шкіряного сідла Brooks B17 S Standart

18.07.2019

Відгук Аліни та Юри з kasybag про жіночу версію бестселлера B 17

огляд від kasy.com.ua 


Розповідь розпочав Юрій. На сідлі Brooks я катаюсь уже не перший сезон і дуже задоволений вибором. У мене класика жанру, модель B17 Standart Narrow. Огляд даної модифікації можна глянути в цій статті, а зараз мова про модель Brooks B17 S Standart. Як справжні туристи, в подорож Туреччиною, ми уже вдвох, поїхали на шкіряних сідлах Brooks. Я вже знав всі принади цього англійського чуда, а ось для Аліни це було перше знайомство зі шкіряною легендою. Прикатку вона не пройшла, а одразу пішла, як говориться, в бій. Наша подорож тривала 31 день і практично щодня ми крутили педалі. Розказувати про історію та модельний ряд лінійки сідел Brooks я тут не буду, для повної картини рекомендую прочитати мій попередній огляд,  а зараз мова піде про жіночу модифікацію, про що нам розповість Аліна. Дальше її текст. 

Хотілось би розповісти вам, що таке Brooks для дівчат в похідних умовах. Моя розповідь називатиметься "Тест суперсідла або випробування шкірою".З брендом Brooks я познайомилась ще минулого року, в рамках велопоходу Ізраїлем, коли на тест нашій команді надали декілька сідел лінійки Cambium. Тоді мені дісталась модель італійського виробництва, про яку можете прочитати тут. Чесно кажучи, сідло виявилось не таким крутим, як те, яке я отримала в похід по Туреччині  цього року, а саме Brooks B17 S Standart. Все-таки, для велотуризму надаю перевагу шкірі, а каучукова серія Cambium це більш спортивна версія.

Як заведено, у такого великого виробника, сідла поділяються на чоловічі та жіночі. Жіночі модифікації позначаються приставкою S. Практично кожна модель сідла є у версіях для чоловічої та жіночої статі. 

Головна різниця між жіночими та чоловічими сідлами полягає у нашій анатомії. Моделі для прекрасної статі дещо коротші та ширші. Мій вибір зупинився на Brooks B17 S Standart, це класична модель  лідер продажів. Її ставлять практично всі велотуристи.Сідло доставляється в красивій картонній коробці, взявши її в руки, одразу розумієш, що всередині лежить хороша річ. Коли відкриваєш коробку, бачиш всередині стильну газету з плакатом, гарантійний талон, ключ для підтяжки шкіри, невеличкий пакетик із мастилом Proofide (потрібен для догляду за шкірою) ну і саме сідло. 

Дана модель сидіння відноситься до класичної лінійки Brooks Standart  це означає, що тут сталеві заклепки та сталева рамка, і стандартний матеріал шкіряного верху. Але ця модель випускається і в інших модифікаціях: AGED,  Select, Imperial

Так що ж таке Brooks B17 S Standart?По-перше  швидке звикання, чого я так одразу і не очікувала. В перші дні активного катання не було дискомфорту, як буває з новими сідлами. Тим більше, що похід почався в грудні, і перед ним я останній раз на велосипеді каталась ще в жовтні. Для мене першою ціллю було відчути той кайф, про який розказують всі власники шкіряних сідел. І я не здивувалась, що саме його і відчула. 

По-друге  зручність. На сідлі Brooks, дійсно зручно. Не було необхідності міняти посадку при довготривалому сидінні. Сідло вписалось в мій ритм катання і в принципі під параметри мого тіла. Через деякий час вже було видно характерні вм'ятини на шкірі. А значним відкриттям для мене стало те, що, катаючись на такому сідлі, нема потреби одягати спеціальні шорти з памперсом. В похід я, як правило, беру такі шорти або лосини і катаю в них постійно. З сідлом Brooks, за 25 ходових днів я ні разу не вдягнула такі лосини за призначенням. Та і взагалі не пам'ятаю, щоб хотілось їх вдягнути. Погодьтесь, не дуже приємно, коли ви їдете в далеку подорож і десь на 5-й день дорого натерли собі одне місце і вже ніякого задоволення від мандрівки, постійно намагаєшся знайти себе на сідлі робиш вимушені зупинки і загальне враження від довгоочікуваної подорожі з кожним днем погіршується. Так от із сідлом Brooks такого у вас не буде. Я, до речі, ще жодного разу не зустрічала огляду чи відгуку, щоб комусь це сідло не підійшло! Такий от безпрограшний варіант для комфортного катання.

По-третє, сідло надійне. Простота конструкції сама по собі гарантує довговічність та легкість, як у використанні, так і в подальшому можливому ремонті сідла. Все просто і ясно. Де потрібно підкрутити і як натягнути шкіру. Все-таки сідла випускаються ще з 19-го століття! :) 

Ну і виглядає просто шикарно! Самі розумієте, це ж Brooks)) Дана модель випускається в різних кольорових рішеннях, так, щоб можна було підібрати, яке вам до душі. У мене стоїть медовий (honey). 

Якщо говорити про недоліки, то їх небагато. Звісно за шкірою необхідний догляд, щоб вона не морщилась і не тріскалась. Ми в поході часто потрапляли під дощ. Весь цей час сідло мокло і вбирало вологу. Після таких водних процедур його потрібно було висушувати та змазувати. Ну це скоріше не недолік, а просто факт, що хороша річ потребує догляду. Якщо катаєтесь в дощ на такому сідлі, то нічого страшного, а ось, якщо залишаєте на вулиці, і його заллє водою, то краще обробити спеціальним мастилом Proofide. Юрі маленької баночки вистачає на рік, якщо ж у вас 2 сідла, то беріть баночку більшого об'єму. Для запобігання намоканню, ми сідла на ніч завжди накривали чохлами. У Юри спеціальний оригінальний, а у мене поки просто кусок нейлону. Оригінальний треба купити :)Наостанок хочу сказати, що рекомендую сідла Brooks всім! Тепер і я приєднуюсь до активних "бруксоводів" і можу з впевненістю сказати, таке сідло вартує своїх грошей. Купивши його, ви закриєте вічну проблему пошуку "свого" сідла.
Сідло Brooks це, до речі, чудовий подарунок будь-якому велосипедисту, адже підійде для кожного, тому що приймає форму саме свого власника, головне знати, яка посадка у вашого велосипедиста.
На всіх шкіряних сідлах ззаду два вушка — це спеціальні кріплення для підсидільної сумочки, якщо пам'ятаєте, на Українах такі стояли. У англійської компанії в асортименті багато різних сумок. До речі, крім велосипедних сумочок, в Brooks є ще дуже багато стильних аксесуарів.
Дехто каже, що сідло надто дороге, але ж ви купуєте річ, яка вам служитиме не один рік, а може й декілька десятків. На приклад, сідла за 20-30$ вбиваються за пару років. В них гнуться рами, вилазить наповнювач і т.д. і найголовніше вони не дають того комфорту, як шкіряні вироби, а Brooks може служити і 20, і 30 років, і навіть більше, якщо звісно за ним регулярно доглядати.Залишити коментар